Dewocjonalia

Z Matką Bożą na piersi

Jest wiele sposobów na to, by okazywać swoją wiarę bez słów. Najlepiej robić to za pomocą uczynków, ale dobrym pomysłem będzie też noszenie przy sobie odpowiednich przedmiotów, które samemu noszącemu przypominać o tym, w co wierzy. Właśnie dlatego powstały dewocjonalia.

Pomysł na prezent dla wierzącego


Często wykorzystuje się dewocjonalia jako prezent dla innych osób wierzących. Nowy różaniec w formie tradycyjnej, obrazek ze świętym – jest to dobry prezent dla bierzmowańców – czy ryngraf mogą stać się świetną pamiątką ważnego wydarzenia, a do tego przypomną na co dzień o tym, a co się wierzy i komu powierzyło się swoje życie.

Piękny ryngraf noszony z dumą


Popularne stały się w ostatnim czasie ryngrafy https://www.meritohurt.pl/ryngrafy-srebrne.html. Wyglądem przypominają inne medaliony, ale te mają kształt tarczy, co nawiązuje do uzbrojenia żołnierzy i rycerzy. Bo to właśnie oni dawniej nosi na piersi ryngraf. Miał to być ich wyraz wiary katolickiej, a także miłości do ojczyzny, za którą przyszło im walczyć. Dawało im to siłę i nadzieję, że nic nie jest jeszcze stracone i że powinni wciąż walczyć o niepodległość.
Obecnie stał się to kolejny symbol, który osoby wierzące noszą na ubraniu. Przeważnie jest na nim ukazany wizerunek świętych, a najczęściej samej Matki Bożej. O wile rzadziej pojawiają się wizerunki orła, ale także są one popularne, zwłaszcza wśród osób, które pragną podkreślić swój patriotyzm i oddanie własnej ojczyźnie.

Możliwość komentowania Z Matką Bożą na piersi została wyłączona