Akcesoria

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej – dlaczego warto ją mieć?

Powierzanie swoich problemów Maryi to nic nowego. Orędowniczka łask, bo tak jest nazywana, daje nam ogrom dobra, ale też i ulgę w cierpieniu, które towarzyszy nam każdego dnia. Warto mieć do niej specjalne nabożeństwo oraz świadomość, że zawsze możemy na nią liczyć. Jest tak wiele świętych obrazów, że każdy może wybrać dla siebie dowolny, który będzie mu odpowiadać.

Jest jednak jeden, który jest szczególnie wyjątkowy dla naszych rodaków, a jest to obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Można ją mieć w postaci ikony, jednak ważniejsze jest pytanie, dlaczego akurat ją? Aby się tego dowiedzieć, zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Możliwość modlitwy każdego dnia

Modlitwa każdego dnia jest bardzo istotna. Dodaje ona nam sił i sprawia, że czujemy obecność Boga, Maryi i świętych. Być może dla niektórych wydaje się to infantylne, ale rzeczywiście samo poczucie przebywania z Panem Bogiem jest dla nas bardzo cenne. To przecież oni są dla nas oparciem, gdy nam źle i smutno.

To właśnie ikona Matki Bożej Częstochowskiej będzie tym elementem, który dzięki obecności w naszym domu pomoże nam lepiej przeżywać każdy dzień. Dzięki niej możemy się modlić każdego dnia, o dowolnej porze dnia i nocy. 

Ikonę można zabrać ze sobą wszędzie

Są momenty, w których wyruszamy z naszych bezpiecznych oaz, którymi są nasze domy. W takiej sytuacji jesteśmy pozbawieni kontaktu ze świętymi obrazami. Oczywiście, warto zabrać ze sobą różaniec, dzięki któremu będziemy mogli modlić się każdego dnia do Pana Boga.

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej https://www.meritohurt.pl/obrazy-swiete-ikony/ikona-matki-boskiej-czestochowskiej,8355,1.html jest niewielkich rozmiarów, co sprawia, że możemy ją zabrać w każdą podróż i będzie z nami zawsze i wszędzie. Wsparcie Maryi będzie nam potrzebne nawet na wakacjach, więc nie można robić sobie wolnego od modlitwy. Jest to bardzo komfortowe i najlepsze rozwiązanie, na jakie można wpaść.

Możliwość komentowania Ikona Matki Bożej Częstochowskiej – dlaczego warto ją mieć? została wyłączona