Dewocjonalia

Czym kierować się przy doborze świecy liturgicznej?

Świece liturgiczne to bardzo ważny element, który ma miejsce w czasie mszy świętej. Świece są ołtarzowe i okolicznościowe, zapalane w kościele podczas danych świąt lub określonych uroczystości. To jaka świeca ma kiedy zapłonąć w kościele, jest decyzją księdza, który zleca zapalanie świec, najczęściej kościelnemu.

Rodzaje świec liturgicznych

Sklepy oferujące dewocjonalia posiadają w swojej ofercie także różnego rodzaju świece liturgiczne. Wśród tych świec wyróżniamy świece ołtarzowe, paschały, roratki, świece adwentowe czy też różnego rodzaju świece okolicznościowe. Świeca w kościele pali się przy każdej uroczystości, ogień symbolizuje wiarę a w kościele chrześcijańskim spala się tylko wosk lub oliwę. Dlatego proponowane świece mogą być tylko woskowe lub olejowe. Ostatnio bardzo popularne są świece, wewnątrz których montuje się zbiornik na oliwę. Takie świece nie spalają się i mają bardzo długą swoją żywotność. Wymagają jedynie utrzymania ich w czystości i odkurzenia od czasu do czasu.

Jak wybrać odpowiednią świecę liturgiczną?

Przy wyborze, podczas zakupu, odpowiedniej świecy liturgicznej należy kierować się faktem jaka świeca w danym momencie powinna zapłonąć przy ołtarzu. Najwięcej w kościele schodzi świec ołtarzowych, ponieważ ich pali się od dwóch sztuk aż po 10 podczas większych świąt czy też uroczystości.
Kupując odpowiednie świece liturgiczne trzeba dobrze znać poszczególne okresy liturgiczne. https://www.meritohurt.pl/swiece-oltarzowe.html

Możliwość komentowania Czym kierować się przy doborze świecy liturgicznej? została wyłączona