Dewocjonalia

Jakie pamiątki na chrzest wybrać?

Chrzest to duże wydarzenie dla najbliższej rodziny i krewnych nowonarodzonego dziecka. Zaproszeni goście starają się tak dopasować swoje prezenty, żeby były one dobrą pamiątką dla malucha. Często dobiera się je też w ten sposób, że bierze się pod uwagę płeć dziecka. Akcesoria takie jak ubranka, elementy ozdobne produkowane są w różnych kolorach, niebieski kolor często wybierany jest dla chłopca, różowy dla dziewczynki. Pamiątki na chrzest w kolorze białym idealnie sprawdzą się dla obu płci.

Co powinno pojawić się w takich podarkach? 

Większość prezentów kupowanych z okazji chrztu związane są z religią, w tej kategorii można wymienić przede wszystkim: medaliki z łańcuszkiem, pamiątkowe wydanie Biblii, krzyżyk, różaniec, święte obrazki. Na takie przedmioty z reguły decydują się sami rodzice lub rodzice chrzestni, dziadkowie.

Biżuteria świetnie sprawdzi się jako pamiątka ze chrztu, szczególnie jeśli zostanie wyprodukowana ze szlachetnych materiałów, na przykład srebra czy złota.  Pamiątkowe ozdoby, które pozostaną z dzieckiem przez długie lata to na przykład: srebrna łyżeczka, grzechotka. Dewocjonalia nie muszą być jedynym podstawowym składnikiem takiego podarunku.

Prezenty niezwiązane z religią

Osoby, które nie są tak blisko powiązane z dzieckiem, jak rodzice, dziadkowie, nierzadko wybierają pamiątki na chrzest http://www.meritohurt.pl/albumy-pamiatki-na-chrzest.html nienawiązujące bezpośrednio do religii. W tej grupie prezentów można wymienić: albumy na zdjęcia, książki z dedykacją, chodziki, bujaki, pluszaki, zabawki adekwatne do wieku malucha. Często rozwiązaniem może być też biżuteria z grawerem, spinki, kolczyki.

W sklepach nie brakuje wyjątkowych przedmiotów, które powstają w ręcznie, cechują się one dużą trwałością i ponadczasowym designem. Z tych produktów będzie można korzystać jeszcze wiele lat po tym specjalnym, ważnym dla dziecka dniu, przydadzą się w codziennym funkcjonowaniu. Do takich wyrobów należy zaliczyć: ręczniki, kocyki, poduszki czy nawet dywaniki, wszystko to ze specjalną dedykacją dla dziecka i zaznaczeniem daty chrztu.

Możliwość komentowania Jakie pamiątki na chrzest wybrać? została wyłączona