Dewocjonalia

Cudowny Medalik, a szkaplerz

„O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy” – taki napis mają medaliki srebrne od Niepokalanej. Jest to wyjątkowy Cudowny Medalik od Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, który został rozpowszechniony przez św. Katarzynę Laboure.

Cudowny Medalik

Pojawił się on w objawieniach z roku 1830 słowami z ust Maryi, że wszyscy, którzy go noszą, „dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli go będą nosili na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, wieloma łaskami obdarzę”. Od tego czasu Cudowny Medalik jest niezwykle popularny. Większość medalików srebrnych ma jakiś napis. Znajdują się tam również ważne symbole jak krzyż czy Serce Jezusa w cierniowej koronie. Wszystkie coś oznaczają i odnoszą się do ważnych aspektów naszego życia religijnego.

Medaliki srebrne a szkaplerze

Bardzo często te nazwy bywają stosowane zamiennie, ale tak naprawdę są zupełnie czymś innym. Szkaplerz jest przede wszystkim określeniem wierzchniej części habitu w niektórych zakonach. Medalik – szkaplerz lub medalik szkaplerzny ma w awersie Pana Jezusa z jego Najświętszym Sercem, a w rewersie wizerunek Najświętszej Dziewicy – dowolny wizerunek Matki Bożej. Tradycyjny medalik może nieco odbiegać od tego wzoru. Są tutaj dopuszczalne również wizerunki innych świętych, np. niektórzy w rewersie noszą św. Krzysztofa lub naszego papieża św. Jana Pawła II. Tak samo jest z Cudownym Medalikiem, który zawsze jest taki sam.

Oryginalne medaliki srebrne można nabyć między innymi na MeritoHurt.pl.

Możliwość komentowania Cudowny Medalik, a szkaplerz została wyłączona