Obrazy

Dlaczego obraz Jezusa Chrystusa powinien zajmować ważne w naszym życiu?

Każdy z nas prędzej czy później odczuwa potrzebę posiadania obrazu Zbawiciela. Wszyscy ludzie popełniają błędy, których nie mogą naprawić, doświadczają strat, których nie mogą odrobić, stają w obliczu bólu, prześladowań, tragedii, ciężarów i rozczarowań, z którymi nie są w stanie poradzić sobie sami.

Na szczęście nie musimy radzić sobie z nimi sami

Jezus jest dla nas ważny, ponieważ poprzez swoje odkupienie, nauczanie, nadzieję, pokój i przykład pomaga nam zmieniać nasze życie na lepsze, radzić sobie z próbami i iść naprzód w wierze drogą, która prowadzi do domu, do Niego i do Jego Ojca.

Obraz Jezusa uczynił pokutę możliwą

Jednym z powodów, dla których obraz Jezusa odgrywa ważną rolę w życiu tych, którzy szczerze próbują Go naśladować, jest to, że każdy z nas grzeszy i potrzebuje daru pokuty, który oferuje Zadośćuczynienie.

Kiedy potykamy się i upadamy, szatan chce, abyśmy myśleli, że nie jesteśmy w stanie podnieść się i powrócić na właściwą drogę. Chce on również, abyśmy zapomnieli, że Ewangelia jest ewangelią pokuty. Wiemy jednak, że „łaska Chrystusa jest prawdziwa i jest w stanie udzielić zarówno przebaczenia, jak i oczyszczenia skruszonemu grzesznikowi”.

Obraz Jezusa https://www.meritohurt.pl/obrazy-swiete/jezus-milosierny.html – Moc Zadośćuczynienia Chrystusa jest dostępna dla każdego z nas, ale to od nas zależy, czy pozwolimy tej mocy działać w naszym życiu. Wyobraź sobie, że dałeś przyjacielowi wyjątkowy prezent – coś, czego naprawdę potrzebuje i na co ty osobiście musiałeś wiele poświęcić. Wyobraź sobie również, że twój przyjaciel powiedziałby ci: „Dziękuję, ale tak naprawdę nie potrzebuję twojego prezentu. Jak byś się czuł?

Jeśli nie zaprosimy Jezusa do naszego życia i nie poprosimy Go, aby pomógł nam stać się czystym przez pokutę, to tak jakbyśmy zrezygnowali z Jego daru.

Obraz Jezusa naucza prawdy

Pewnego dnia, gdy wielu ludzi nie chciało już przebywać z Jezusem, zapytał On swoich Dwunastu Apostołów: „Czy chcecie odejść?”. Piotr Mu odpowiedział: „Panie, do kogóż pójdziemy?

Możesz znaleźć „przesłanki życia wiecznego” w Piśmie Świętym, w nauczaniu żyjących proroków i w cichym głosie Ducha Świętego. Stanowią one fundament „szczęścia w tym życiu i życia wiecznego w przyszłym świecie ” i prowadzą nas bezpiecznie do naszego Ojca Niebieskiego i naszego Zbawiciela.

Możliwość komentowania Dlaczego obraz Jezusa Chrystusa powinien zajmować ważne w naszym życiu? została wyłączona