Obrazy

Obraz religijny w pokoju dziecka

Zastanawiając się jakie obrazy religijne nowoczesne wybrać do pokoju dziecka warto przede wszystkim wziąć pod uwagę wiek dziecka. Inaczej będziemy wybierać pierwszy obraz religijny do pokoju małego dziecka, a inaczej prezent dla dziecka starszego. Jak wybrać obraz religijny dla dziecka?

Pierwszy obraz religijny

Kupując obrazy religijne do pokoju małego dziecka warto zwrócić uwagę na motyw Anioła Stróża chroniącego dzieci. Obrazy religijne z tym motywem przeznaczone są dla najmłodszych. Wprowadzą one do pokoju radosny nastrój oraz poczucie bezpieczeństwa. Dziecko, które będzie przekonane, że chroni je Anioł Stróż będzie spokojne i ufne. 

Obraz religijny dla małego dziecka ma jeszcze jedno zadanie. Dziecko, klęcząc przed obrazem, nauczy się odmawiać modlitwę. Wieczorem, przed snem dziecko będzie mogło odmawiać pacierz przed wizerunkiem Anioła Stróża, który daje poczucie bezpieczeństwa. 

Obraz religijny w prezencie

Starsze dzieci bardzo często otrzymują obrazy religijne w prezencie z okazji I Komunii św. Tak wyjątkowa okazja w życiu dziecka musi mieć wyjątkową oprawę. Obraz religijny jest idealną pamiątką tego ważnego wydarzenia. 

W obrazach, które najczęściej kupowane są jako pamiątka I Komunii motywem przewodnim również jest Anioł Stróż. Często pojawia się wizerunek Jezusa z owieczką na ręku, bądź Matki Boskiej z Dzieciątkiem. 

W pokoju dziecka sprawdzą się obrazy religijne w nowoczesnej stylistyce. Zastosowanie antyramy, bądź obrazu na płótnie bez ramy sprawi, że obraz będzie wydawał się delikatniejszy i bardziej będzie pasował do dziecinnego pokoju.

Możliwość komentowania Obraz religijny w pokoju dziecka została wyłączona