Dewocjonalia

Pójść za Nim

Filmy chrześcijańskie mają różną tematykę i różne przesłanie. Niektóre z nich opowiadają historie biblijne, a inne przedstawiają życie współczesnych chrześcijan. Warto znaleźć odpowiednie filmy dla siebie, aby pogłębić swoją wiarę i na nowo zakochać się w Jezusie Chrystusie i podjąć decyzję, by pójść za nim.

Filmy chrześcijańskie o tematyce biblijnej

Filmy chrześcijańskie o tematyce biblijnej mogą dotyczyć zarówno Starego, jak też Nowego Testamentu. Dzieje Apostolskie to mnóstwo interesujących historii, materiał na bardzo dobry film. Jeśli chodzi o Stary Testament, warto poznać historię biblijnej Arki Noego, a także dzieje Mojżesza i innych proroków.

Boży głos

Współczesne chrześcijańskie filmy i seriale mogą dotykać wielu kontrowersyjnych tematów. Jak wiadomo, Biblia jednoznacznie wypowiada się na temat praktyk homoseksualnych, jak też współżycia przed ślubem. Dlatego też osoby zagubione mogą uzyskać w takich filmach odpowiedzi na bardzo trudne pytania. Warto więc mieć oczy i uszy szeroko otwarte, aby usłyszeć Boży głos.

Odkryć Boga

Decyzja o pójściu za Bogiem czasami jest podejmowana raz na całe życie, ale zdecydowanie częściej ludzie popełniają błędy i na nowo wracają do Boga po pewnym czasie. Jest to naturalne w chrześcijaństwie. Człowiek jest przecież istotą grzeszną. Posiadanie w domu świętych obrazów i różańca może być bardzo dobrą motywacją do modlitwy, do odkrywania Boga na nowo w swoim życiu. https://www.meritohurt.pl/filmy-chrzescijanskie.html

Możliwość komentowania Pójść za Nim została wyłączona