złoty aniołek - jedna z propozycji pamiątek komunijnych dla dziewczynki
Dewocjonalia

Pamiątki komunijne – co naprawdę warto podarować dziecku?

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej powinna być prezentem wyjątkowym, takim który będzie w przyszłości przypominać o tym wyjątkowym dniu oraz osobie, która go podarowała. Wybór prezentu w dzisiejszych czasach nie należy do najprostszych, dzieci mają przecież prawie wszystko! Istnieje jednak kilka sprawdzonych pomysłów na pamiątki komunijne.

Ponadczasowa pamiątka komunijna

Najbardziej klasyczną, niepowtarzalną a zarazem wyjątkową pamiątką jest medalik święty. Nada się zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Taki prezent będzie wspaniałą pamiątką przez lata, nie zużyje się po chwili jak sprzęt sportowy czy nowy komputer. Szczególnie najbliższe osoby, takie jak rodzice chrzestni, powinni zadbać o to by prezent nawiązywał w jakiś sposób do tego ważnego wydarzenia i przetrwał wiele lat.

Biżuteria komunijna

Medalik to taki klasyczny prezent, jednak wiele osób decyduje się na nieco inną biżuterię. Szczególnie dla dziewczynek bardzo popularne jest kupowanie kolczyków bądź bransoletki czy też łańcuszka z wyjątkową zawieszką. To również prezenty, które nie zniszczą się po roku ani nawet kilku, a będą stanowić wspaniałą pamiątkę na całe życie.

Popularne prezenty komunijne

Ostatnimi czasy bardzo popularnymi prezentami są różnego rodzaju sprzęty AGD lub sportowe. Takie prezenty rzeczywiście sprawiają dzieciom wiele radości, trzeba jednak pamiętać, że w niedalekiej przyszłości zostaną one odłożone w kąt. Rodzaj prezentu zależy również od osoby, która go podarowuje. O prezent, który stanie się piękną pamiątką powinni zadbać przede wszystkim rodzice chrzestni. Pozostali goście mogą śmiało wybierać w pozostałych prezentach.

Możliwość komentowania Pamiątki komunijne – co naprawdę warto podarować dziecku? została wyłączona