Akcesoria

Zestaw kolędowy – pożyczyć czy kupić?

Bez zestawu kolędowego nie może się odbyć żadna kolęda. Jest on konieczny do tego, by móc pomodlić się zgodnie z ceremoniałem oraz by pokropić wodą święconą mieszkanie i domowników. Zdarzają się jednak rodziny, które nie mają własnego zestawu kolędowego, a jedynie pożyczają go od znajomych lub sąsiadów. Czy to dobre rozwiązanie? Czy lepiej jest kupić własny zestaw kolędowy?

Zestaw kolędowy – nie taki duży wydatek


Przede wszystkim należy zauważyć, że zestawy kolędowe nie są drogie. W zależności od jakości wykonania i ilości elementów, taki zestaw może kosztować od 30 zł wzwyż. Nie jest to jednak szczególnie duży wydatek, zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę, że trzeba się na niego zdobyć bardzo rzadko. Zestawu nie kupuje się przecież co roku. Najczęściej wystarczy kupić zestaw raz. Szansa na to, że zostanie on zniszczony jest dość niewielka. Nie trzeba, więc planować zakupu jako regularny wydatek. Dlatego też, można pozwolić sobie na to, by wydać więcej.

Większa swoboda


Korzystając z własnego zestawu kolędowego nie musisz się obawiać, że nie zdąży on do Ciebie dotrzeć przed księdzem. Dotyczy to zwłaszcza bloków, w których tylko jedna osoba w całej klatce ma zestaw. Krąży on kolejno po wszystkich mieszkaniach. Jest jednak spore ryzyko, że nie trafi on tam gdzie powinien lub spóźni się kilka minut. To szczegół, ale może on być powodem krępującej sytuacji. Posiadając własny zestaw, nie musisz się tym przejmować.

Możliwość komentowania Zestaw kolędowy – pożyczyć czy kupić? została wyłączona