Akcesoria

Różaniec pierścionek – przedmiot, który służy zakonnikom w trakcie misji szerzenia Boga

Zakonnicy dobrowolnie poświęcają życie Bogu i są z tego faktu zadowoleni. Ich powołanie zmienia nie tylko ich mentalność, ale i sposób życia.

Czym jest dla zakonników różaniec na palec?

Można żartobliwie stwierdzić o różańcu na palec, że jest rodzajem biżuterii dla osób duchownych. On nie tylko pomaga im komunikować się z Bogiem, ale i przy okazji dobrze wygląda, przez co nasuwa przyjemne odczucia również u osób świeckich. Ponadto różaniec pierścionek jest dla mieszkańców zakonu swego rodzaju przypomnieniem o przyrzeczeniu, które złożyli i o misji szerzenia Słowa Bożego, której się podjęli.

Oprócz sakralnych zalet różaniec na palec ma także tą przyziemną, bo nie trzeba go trzymać, aż omdleją ręce. On sam ulokowany jest na palcu, przez co znika problem z jego właściwym ułożeniem. Nie jest tajemnicą, że odmówienie całego różańca zabiera trochę czasu, cierpią na tym a jakże palce i dłonie, które muszą to wszystko cierpliwie znieść.

Zalety różańca na palec

Po pierwszy jest wykonany zazwyczaj ze srebra lub złota, a to zawsze miły widok dla oka. Po drugie łatwiej go przechowywać i czyścić. Zakonnicy cenią go również za to, że trudno go zgubić lub go uszkodzić. Dzięki temu może on przetrwać nawet cały okres posługi zakonnej i stanowić wsparcie, gdy zakonnik będzie zmuszony zrobić rachunek sumienia tuż przed śmiercią. Różaniec na palec to asortyment, który łatwo kupić, więc sięgnąć po niego może każdy, kto odczuwa taką potrzebę.

Możliwość komentowania Różaniec pierścionek – przedmiot, który służy zakonnikom w trakcie misji szerzenia Boga została wyłączona