różaniec ze sznurka
Różańce

Różaniec – nie tylko sznur paciorków

Tradycyjny różaniec znamy wszyscy doskonale – a przynajmniej znają go praktykujący katolicy. Składa się on ze sznura odpowiednio pogrupowanych paciorków, które tworzą konkretne części, a których układ jest zawsze taki sam. Różańce takie wykonywane są z różnych materiałów – drewna, kamieni, szkła, a koraliki najczęściej połączone są łańcuszkiem. Możliwości jest jednak znacznie więcej, a form, w jakich występuje dzisiaj różaniec, jest przynajmniej kilka.

Różaniec ze sznurka – najprostsza wersja tradycyjnego różańca

W najprostszej wersji różaniec może być wykonany po prostu ze sznurka i drewnianych koralików, oraz być zwieńczony skromnym, drewnianym krzyżykiem.Dostępny asortyment sprawdzisz na stronie sklepu Meritohurt, pod adresem: https://www.meritohurt.pl/rozance-sznurkowe/rozance-cale-sznurkowe/  Czasem nawet nie ma na nim koralików, a ich funkcję przejmują odpowiednio wykonane węzełki. Jak najbardziej wybór takiego właśnie różańca ze sznurka ma sens – w końcu to tylko narzędzie, a najważniejsza jest modlitwa. W ostatnich latach proste różańce wykonane ze sznurka i drewna są chyba najczęściej wybieraną opcją – zwłaszcza wśród młodych ludzi.

różaniec ze sznurka

Różańce w nietradycyjnych formach

Dzisiaj różańce bywają też jeszcze bardziej upraszczane. Powodów tego jest kilka. Po pierwsze, prosty różaniec w formie bransoletki, albo obrączki jest bardzo poręczny – można mieć go zawsze przy sobie i nigdy go nie zapomnimy. Po drugie, takie rozwiązanie jest dyskretne. Ma to duże znaczenie w dzisiejszych czasach, kiedy większość ludzi nie lubi zbytnio afiszować się ze swoją wiarą.

Możliwość komentowania Różaniec – nie tylko sznur paciorków została wyłączona