srebrny obrazek z kamieniami
Różańce

Różaniec – co warto o nim wiedzieć?

Różaniec to sznur paciorków, które pogrupowane są w odpowiedni sposób. Służy on do odmawiania modlitwy różańcowej, która dzisiaj istnieje w kilku odmianach. Dawniej służył również do odmawiania innych rodzajów modlitw, a jego kształt ewoluował w czasie. Co dzisiaj warto wiedzieć o różańcu i jego funkcji?

Budowa różańca – co trzeba wiedzieć na ten temat?

Początkowym elementem różańca jest krzyżyk, na którym odmawia się najczęściej Skład Apostolski (Wierzę w Boga). Pierwszy, pojedynczy paciorek służy do odmówienia Modlitwy Pańskiej (Ojcze Nasz), a na trzech kolejnych odmawia się Pozdrowienie Anielskie (Zdrowaś Maryjo). Ostatni koralik na początkowym odcinku różańca jest już częścią pierwszej tajemnicy. Każda z pięciu tajemnic (pięciu części różańca) składa się z pojedynczego koralika, na którym odmawia się Ojcze Nasz i dziesięciu kolejnych paciorków, które służą do odmawiania Zdrowaś Maryjo. Po odmówieniu tych modlitw, a przed przejściem do następnej części odmawia się jeszcze modlitwę Chwała Ojcu.

srebrny obrazek z kamieniami

Koraliki wykonane mogą być z bardzo różnych materiałów – czasem zwyczajnych, jak drewno, a czasem bardzo kosztownych. Mogą być one nawleczone na specjalnie przygotowany sznurek, albo połączone przy pomocy części metalowego łańcuszka. Wiele różańców ma jeszcze dodatkowy medalik, na którym mogą znaleźć się różnorodne wyobrażenia.

Srebrny różaniec z kamieniami – dlaczego wykonujemy różańce ze szlachetnych materiałów?

Różańce ze szlachetnych materiałów, jak na przykład srebrne różańce z kamieniami wykonujemy przede wszystkim ze względu na to, że dla wiele osób są one bardzo ważne. Osobom, które w codziennym życiu praktykują modlitwę różańcową, może on służyć nawet przez całe życie. Różaniec jest też często wręczanym prezentem – zwłaszcza dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii świętej.

Rewelacyjne różańce srebrne z kamieniami kupisz na stronie: https://www.meritohurt.pl/rozance-srebrne-z-kamienia.html

Możliwość komentowania Różaniec – co warto o nim wiedzieć? została wyłączona