Uncategorized

Obrazy Matki Boskiej – domowe dewocjonalia

Komercyjne malarstwo lubi ściany domowych przestrzeni. Ludzie chętnie wieszają na nich krajobrazy, portrety, ale coraz częściej także religijne repliki znanych, świętych postaci. Obrazy Matki Boskiej jako strażniczki domowego ogniska pasują idealnie do każdego typu wnętrz, ale nie sama estetyka jest ważna. Postać Królowej Polski swoim wizerunkiem wprowadza świętą aurę, która może być odczuwalna.

Obrazy Matki Boskiej – symbolika bliska nie tylko katolikom

Istnieje wiele obrazów, niezwykle istotnych dla każdej osoby wierzącej, spośród których można wymienić te najbardziej znane, popularne ze względu na swoją symbolikę lub cuda z nimi związane. Jest to przede wszystkim obraz Matki Boskiej https://www.meritohurt.pl/obrazki-do-ksiazeczki/obrazki-z-matka-boska.html – Królowej Polski, Matki Jezusa i Namaszczonej przez Boga. Jej postać jej bliska całemu społeczeństwu, a w jej obecność wierzą nie tylko katolicy. Wiary protestanckie uznają ją przecież jako jedną z najważniejszych osobistości w dziejach religii, lecz nie wyznają jej kultu świętości.

Obraz bliski wyznawcom

Ideą obrazów, wieszanych na ścianach domów jest możliwość codziennego modlenia się do patrona, którego wizerunek jest namalowany. Historia pokazuje także, że obrazy Matki Boskiej, które znalazły swoje miejsce w domowych przestrzeniach, były świadkami licznych cudów i uzdrowień, co potwierdza ich wyjątkowość i dar. Nie ma zatem wątpliwości, że sakralny malunek z łatwością potrafi znaleźć swoje miejsce jak najbliżej ludzi.

Możliwość komentowania Obrazy Matki Boskiej – domowe dewocjonalia została wyłączona