Dewocjonalia

Dlaczego warto odmawiać różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące?

Modlitwa różańcowa zgodnie z obietnicami Matki Bożej ochroni nas od potępienia i da nam ukojenie w naszych problemach oraz dzięki niej możemy wybłagać łaski, o której tak bardzo prosimy. Zawsze jest tak, że osoby modlące się mają wiele intencji i nie ma co się temu dziwić, dzisiejszy świat cierpi na wiele problemów, które często są poza naszym zasięgiem działania i musimy prosić o wstawiennictwo Maryi, by wyprosiła u swojego Syna pewne rzeczy. Katolicy wierzą, że po śmierci trafia się do nieba, piekła albo czyśćca i właśnie tym ostatnim zagadnieniem zajmiemy się w naszym artykule, a konkretnie tym, dlaczego warto odmawiać różaniec za takie dusze.

Spokój naszej duszy

Zapewne każdy z nas w rodzinie ma mnóstwo osób, o których los się bardzo troszczymy po śmierci i trzeba cały czas prosić o to, by skrócić ich męki czyśćcowe. Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące z pewnością zbliży ich do nieba i da im łaskę, o której dla nich prosimy. Warto pamiętać, że takie osoby również się za nas modlą oczekując na niebo dla siebie. Modląc się za takie osoby sami dajemy z siebie wszystko, choć warto również zamawiać msze w intencji ich dusz, natomiast modlitwa różańcowa może doprowadzić ich do nieba.

Skrócenie męki dusz czyśćcowych

Dusze czyśćcowe cierpią okrutne męki i często są to rzeczy, o których my, ziemscy śmiertelnicy nawet nie mamy pojęcia. Ważne jest zatem, aby za życia dbać o swoją duszę po to, by trafić do nieba. Odmówienie różańca za dusze czyścowe jest zatem skróceniem ich męki, jednak trzeba być wytrwałym w modlitwie.

Możliwość komentowania Dlaczego warto odmawiać różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące? została wyłączona