Świece

Czego symbolem jest gromnica

Gromnica z wosku pszczelego czyli świeca jest znana niemal każdemu, kto wyznaje wiarę katolicką. Jednak bardzo wiele osób myli ją ze świecą, która jest zapalana w dniu chrztu świętego. Nie jest to jednak to samo i musimy o tym pamiętać. Istnieje bardzo wiele teorii na temat gromnicy, które są zdecydowanie błędne i warto je rozwiać.

Czy każdy człowiek powinien mieć jedną gromnicę na całe życie

Okazuje się, że absolutnie nie i świeca, która błędnie jest uznawana za gromnicę, a mianowicie ta, która jest zapalana w dniu chrztu, to zupełnie nie to samo. Teoria więc, że każdy człowiek powinien mieć w swoim życiu jedną gromnicę jest błędna. Świecę zwaną gromnicą nie zapala się właśnie w takim dniu jak chrzest, bo do tego służy zupełnie inna świeca. Świecę gromnicą zapalamy przy okazji innego święta bardzo celebrowanego przez chrześcijan.

Czego symbolem jest gromnica

Gromnica jest to świeca bardzo specyficzna. Nic więc dziwnego, że święto, w którym się ją zapala jest tak celebrowane. Święto zwane Matki Bożej Gromniczej, jest uznawane za pokazanie drogi osobom, które mają problemy i znajdują się na rozdrożu. Zapalając świecę, która jest symbolem światła, a inaczej nowych wyjść z nawet najtrudniejszej sytuacji, Bóg pokazuje jak blisko jest z wiernymi. Mogą więc oni czuć się bezpiecznie, bo zawsze otrzymają pomoc z góry. Jest to więc bardzo pozytywne święto pokazujące, że Bóg jest światłem i zawsze oświetli swoim wiernym drogę.

Możliwość komentowania Czego symbolem jest gromnica została wyłączona